Multimode glasvezeltypen: OM1 versus OM2 versus OM3 versus OM4 versus OM5

Multimode glasvezeltypen: OM1 versus OM2 versus OM3 versus OM4 versus OM5
Multimode glasvezeltypen: OM1 versus OM2 versus OM3 versus OM4 versus OM5

Invoering

Op het gebied van hogesnelheidsnetwerkinstallaties is de keuze van het glasvezeltype een cruciaal beslissingspunt, omdat elk type glasvezel unieke mogelijkheden en beperkingen biedt. Dit artikel beoogt een uitgebreide vergelijking te geven tussen verschillende soorten multimode vezels – OM1, OM2, OM3, OM4 en OM5. Met een groot aantal opties om uit te kiezen, kan het overweldigend lijken om de fundamentele verschillen en de specifieke toepassingen waarvoor elk type het meest geschikt is te begrijpen. In het bijzonder zal OM3-vezel, vanwege zijn onderscheidende kenmerken, een centraal punt van onze discussie zijn. In dit artikel zullen we licht werpen op deze complexiteiten, waardoor u de kennis krijgt om een weloverwogen keuze te maken voor uw netwerkinstallatiebehoeften.

Wat is multimode glasvezel?

Multimode glasvezel is een type optische vezel dat voornamelijk wordt gebruikt voor communicatie over korte afstanden, zoals binnen een gebouw of op een campus. In tegenstelling tot single-mode vezels, die slechts één voortplantingsmodus ondersteunen, kunnen multimode vezels meerdere modi of lichtpaden tegelijkertijd voortplanten, vandaar de naam.

Onderscheidende kenmerken van multimode glasvezel

Multimode vezels onderscheiden zich van single-mode vezels en hebben een grotere kerndiameter, doorgaans rond de 50 of 62,5 micrometer, waardoor meerdere lichtmodi kunnen worden voortgeplant en de maximale lengte van een transmissieverbinding wordt beperkt als gevolg van modale spreiding. De specifieke kenmerken, zoals transmissiesnelheid en afstand, variëren tussen verschillende soorten multimode vezels. De OM3-vezel, een type multimode-vezel die is geoptimaliseerd voor lasergebaseerde apparatuur, biedt bijvoorbeeld een aanzienlijke toename van de bandbreedte, waardoor langere verbindingslengtes en hogere snelheden mogelijk zijn, waardoor het een populaire keuze is voor hogesnelheidsnetwerkinstallaties.

OM1-vezel

OM1-vezel, gekenmerkt door een kern/bekledingsdiameter van 62,5/125 µm, is ontworpen voor LED-gebaseerde apparatuur. Met een maximale snelheid van 1 Gbit/s heeft hij bij deze snelheid een beperkt bereik van slechts zo'n 275 meter, waardoor hij vooral geschikt is voor kleine netwerken.

Specificaties en prestaties van OM1-vezel

OM1-glasvezel biedt 200/500 MHz.km aan overvolle lanceringsbandbreedte (OFL) bij 850/1300 nm. Ondanks de beperkte bandbreedte is het kosteneffectief en wordt het veel gebruikt in toepassingen over korte afstanden, zoals in gebouwen of campussen.

OM2-vezel

OM2-vezel, die een kleinere kern/bekledingsdiameter van 50/125 µm heeft, is ook ontworpen om te werken met LED-bronnen. Het ondersteunt snelheden tot 1 Gbit/s met een bereik tot 550 meter, waardoor het flexibeler is dan OM1.

Specificaties en prestaties van OM2-vezel

OM2-glasvezel heeft een OFL-bandbreedte van 500/500 MHz.km bij 850/1300 nm. Het biedt betere prestaties dan OM1, vooral over langere afstanden, vanwege de hogere bandbreedte.

OM3-vezel

OM3-glasvezel is een verbeterde versie van multimode-glasvezel, geoptimaliseerd voor lasergebaseerde apparatuur. De kern/bekledingsdiameter van 50/125 µm zorgt voor een efficiëntere signaaloverdracht.

Specificaties en prestaties van OM3-vezel

OM3-glasvezel biedt een indrukwekkende effectieve modale bandbreedte (EMB) van 2000 MHz.km, waardoor langere verbindingslengtes en hogere datatransmissiesnelheden mogelijk zijn. Dit maakt hem ideaal voor 10 Gbit/s-toepassingen over afstanden tot 300 meter.

OM4-vezel

OM4-vezel is, net als OM3, lasergeoptimaliseerd. Hij biedt echter nog hogere prestaties, met een maximaal bereik van ongeveer 550 meter bij 10 Gbit/s.

Specificaties en prestaties van OM4-vezel

OM4-glasvezel heeft een EMB van 4700 MHz.km bij 850 nm. Deze aanzienlijke toename in bandbreedte maakt 10 Gbit/s-verbindingen over grotere afstanden mogelijk, waardoor het een populaire keuze is voor grotere netwerken en datacenters.

OM5-vezel

OM5-vezel, de nieuwste iteratie, is ontworpen om Short Waveway Division Multiplexing (SWDM) te ondersteunen. Dit betekent dat het tegelijkertijd meerdere signalen op verschillende golflengten over dezelfde vezel kan verzenden.

Specificaties en prestaties van OM5-vezel

OM5-glasvezel biedt een EMB van 4700 MHz.km bij 850 nm en ondersteunt SWDM, waardoor meerdere signalen over één enkele vezel kunnen worden verzonden. Hierdoor wordt de algehele netwerkcapaciteit aanzienlijk vergroot, waardoor OM5-glasvezel geschikt is voor toepassingen met hoge snelheid en grote volumes, zoals in datacenters.

Verschillen tussen OM1, OM2, OM3, OM4 en OM5

Natuurlijk, laten we eens kijken naar de verschillen tussen OM1-, OM2-, OM3-, OM4- en OM5-glasvezelkabels in termen van modusbandbreedte, afstand en snelheid, evenals applicatiecompatibiliteit.

1. Modusbandbreedte:

  • OM1: Heeft een kerngrootte van 62,5 micrometer en biedt een modale bandbreedte van 200 MHz-km bij 850 nm.
  • OM2: Met een kleinere kerngrootte van 50 micrometer biedt OM2 een grotere modale bandbreedte van 500 MHz-km bij 850 nm.
  • OM3: OM3 heeft ook een kerngrootte van 50 micrometer, maar biedt een aanzienlijk hogere modale bandbreedte van 2000 MHz-km bij 850 nm, waardoor het geschikt is voor transmissies met hogere snelheid.
  • OM4: Net als OM3 heeft OM4 een kerngrootte van 50 micrometer, maar de modale bandbreedte is nog groter en bereikt 4700 MHz-km bij 850 nm.
  • OM5: De nieuwste toevoeging aan de familie, OM5, komt overeen met OM3 en OM4 met een kerngrootte van 50 micrometer en biedt een modale bandbreedte van 4700 MHz-km op zowel 850 nm als 953 nm. Deze mogelijkheid tot dubbele golflengte onderscheidt OM5 van zijn voorgangers.

2. Afstand en snelheid:

  • OM1 & OM2: OM1 en OM2 zijn geschikt voor toepassingen op relatief korte afstanden en ondersteunen Gigabit Ethernet op lengtes tot respectievelijk 275 meter en 550 meter.
  • OM3: OM3 ondersteunt 10 Gigabit Ethernet met lengtes tot 300 meter, wat een aanzienlijke verbetering oplevert ten opzichte van OM1 en OM2.
  • OM4: OM4 ondersteunt 10 Gigabit Ethernet op lengtes tot 550 meter, waardoor de capaciteit van OM3 bijna wordt verdubbeld.
  • OM5: OM5 ondersteunt SWDM (Short Wavelength Division Multiplexing), wat hogere snelheden en afstanden mogelijk maakt. Het ondersteunt 40 Gigabit en 100 Gigabit Ethernet op lengtes tot respectievelijk 150 en 100 meter.

3. Compatibiliteit van toepassingen:

  • OM1 & OM2: Deze worden grotendeels beschouwd als oudere kwaliteiten en worden gebruikt in systemen die geen hoge datasnelheden vereisen.
  • OM3 & OM4: Deze kwaliteiten worden doorgaans gebruikt in datacenters en Storage Area Networks (SAN's) waar hogere datasnelheden vereist zijn.
  • OM5: Als nieuwste kwaliteit is OM5 ontworpen om opkomende toepassingen zoals SWDM te ondersteunen, waardoor het een toekomstbestendige oplossing is voor omgevingen met hoge snelheid en hoge bandbreedte.

Concluderend: hoewel al deze soorten multimode glasvezelkabels hun plaats hebben, hangt de keuze ertussen af van uw specifieke toepassingsvereisten, inclusief de noodzakelijke datasnelheden, transmissieafstanden en toekomstbestendige overwegingen.

VezeltypeKerngrootte (micrometers)Modale bandbreedte bij 850 nm (MHz-km)Modale bandbreedte bij 953 nm (MHz-km)Maximale afstand voor Gigabit EthernetMaximale afstand voor 10 Gigabit EthernetMaximale afstand voor 40/100 Gigabit EthernetTypisch gebruik
OM162.5200N.v.tTot 275mN.v.tN.v.tOudere systemen
OM250500N.v.tTot 550mN.v.tN.v.tOudere systemen
OM3502000N.v.tN.v.tTot 300 meterN.v.tDatacenters, SAN's
OM4504700N.v.tN.v.tTot 550mN.v.tDatacenters, SAN's
OM55047004700N.v.tN.v.tTot 150 m (40G), tot 100 m (100G)Omgevingen met hoge snelheid en hoge bandbreedte

Multimode glasvezelconnectoren: inleiding tot glasvezelconnectoren

Glasvezelconnectoren spelen een cruciale rol bij het koppelen en uitlijnen van de vezelkernen, zodat lichtsignalen van het ene aangesloten apparaat naar het andere kunnen gaan. Ze zijn een essentieel onderdeel van glasvezelnetwerken en fungeren als het primaire optische contactpunt. Hun ontwerp en structuur kunnen een aanzienlijke invloed hebben op de prestaties, betrouwbaarheid en levensduur van het glasvezelsysteem.

Soorten multimode glasvezelconnectoren

Er zijn verschillende soorten multimode glasvezelconnectoren, elk met verschillende kenmerken en toepassingen:

  1. LC-connector: De LC (Lucent Connector) is een gebruikelijke keuze voor gebruik met recente toepassingen met hoge dichtheid. Door zijn kleine vormfactor is hij ideaal voor dichtbevolkte netwerksystemen, zoals datacenters.
  2. SC-connector: De SC (Subscriber Connector) is een robuuste, kosteneffectieve connector met uitstekende prestaties. Het wordt veel gebruikt in netwerkomgevingen die snelle gegevensoverdracht vereisen.
  3. ST-connector: De ST-connector (Straight Tip) was een van de eerste connectoren die breed werd geïmplementeerd in glasvezelnetwerksystemen. Het staat bekend om zijn betrouwbaarheid en het gemak van inbrengen/verwijderen.
  4. MTP/MPO-connector: De MTP/MPO-connector (Multi-fiber Termination Push-on/Pull-off) is ontworpen voor toepassingen met hoge dichtheid en ondersteunt meerdere vezels in een enkele connector, waardoor deze ideaal is voor multi-vezelverbindingen zoals OM3 en OM4.

Het selecteren van de juiste multimode glasvezelconnector is een belangrijke stap in het garanderen van het succes van uw netwerkinstallatie en draagt bij aan de efficiëntie, prestaties en toekomstbestendige mogelijkheden van het algehele systeem.

Single Mode en Multimode glasvezelverschillen

Beide soorten vezels dragen communicatiesignalen over, maar doen dat op verschillende manieren, en elk heeft zijn eigen unieke toepassingen, voor- en nadelen.

Laten we deze verschillen opsplitsen in een vergelijkende tabel voor eenvoudig begrip:

FunctieSingle Mode-glasvezelMultimode glasvezel
Kern diameter8 tot 10 micrometer50 tot 62,5 micrometer
Wijze van voortplantingEén pad van licht, ook wel een modus genoemdMeerdere paden (modi) van licht
BandbreedteHoge bandbreedtecapaciteitLagere bandbreedtecapaciteit vergeleken met enkele modus
AfstandGeschikt voor transmissie over lange afstanden (tot 100 km)Geschikt voor transmissie over korte afstanden (tot 2 km)
KostenDuurder vanwege de vereiste precisie bij de productieMinder duur
LichtbronMaakt gebruik van laserlichtMaakt gebruik van LED-licht

Single Mode-glasvezel (SMF) is ontworpen om slechts één enkele lichtstraal door te laten (modus). Door dit gebrek aan interferentie kan het signalen met veel hogere snelheden over langere afstanden transporteren. SMF's worden doorgaans gebruikt in langeafstandsnetwerkverbindingen, zoals die worden gebruikt door internetproviders, kabeltelevisienetwerken en universiteitscampussen.

Aan de andere kant, Multimode glasvezel (MMF) is ontworpen om meerdere lichtstralen (modi) tegelijkertijd te transporteren. Elke modus reflecteert op de vezelwand, waardoor meerdere paden voor het signaal ontstaan. Dankzij dit ontwerp kunnen MMF's een grote hoeveelheid gegevens over korte afstanden vervoeren, waardoor ze ideaal zijn voor gegevens- en audio/visuele toepassingen in Local Area Networks (LAN's), Storage Area Networks (SAN's) en binnen datacenters.

Vergeet niet dat het selecteren van het juiste vezeltype voor uw toepassing cruciaal is. Het gaat niet alleen om de kosten, maar ook om het voldoen aan de bandbreedte- en afstandsvereisten van uw specifieke netwerkontwerp.

Conclusie

Kortom, als het gaat om het selecteren van de juiste multimode glasvezel voor uw netwerkinstallatie, is het begrijpen van de verschillen en toepassingen van elk type van cruciaal belang. OM3-glasvezel en andere multimode-vezels bieden unieke voordelen die zijn ontworpen om te voldoen aan verschillende bandbreedte- en afstandsvereisten. Hoewel de kosten een belangrijke factor zijn, zorgt het prioriteren van uw specifieke netwerkontwerpvereisten ervoor dat u de meest efficiënte en capabele glasvezel kiest voor uw behoeften. Vergeet niet dat een goed geïnformeerde beslissing van vandaag u zal helpen uw netwerk toekomstbestendig te maken voor de technologische vooruitgang van morgen.

 

Veel Gestelde Vragen

Vraag: Wat zijn de verschillende soorten multimode glasvezel?

A: De verschillende soorten multimode glasvezel zijn OM1, OM2, OM3, OM4 en OM5.

Vraag: Wat is het verschil tussen OM1, OM2, OM3, OM4 en OM5 multimode glasvezel?

A: Het belangrijkste verschil tussen deze multimode glasvezeltypen is hun bandbreedte en afstandsmogelijkheden. OM1 heeft een bandbreedte van 200 MHz/km, OM2 heeft een bandbreedte van 500 MHz/km, OM3 heeft een bandbreedte van 2000 MHz/km, OM4 heeft een bandbreedte van 4700 MHz/km en OM5 heeft een bandbreedte van 28000 MHz/km .

Vraag: Kan OM5 multimode glasvezel worden gebruikt met OM3 of OM4 multimode glasvezel?

A: Ja, OM5 multimode glasvezel is compatibel met OM3 en OM4 multimode glasvezel. Ze kunnen samen in hetzelfde netwerk worden gebruikt.

Vraag: Wat is OM5 multimode glasvezel?

A: OM5 multimode glasvezel is het nieuwste type multimode glasvezel. Het is ontworpen om zowel Short Waveway Division Multiplexing (SWDM) als traditionele multimode-toepassingen te ondersteunen. Het heeft een breedband multimode glasvezel (WBMMF)-specificatie die meerdere golflengten via één enkele vezel ondersteunt.

Vraag: Wat is het verschil tussen multimode glasvezel en single-mode glasvezel?

A: Het belangrijkste verschil tussen multimode glasvezel en single-mode glasvezel is de manier waarop licht door de glasvezel reist. Multimode glasvezel laat meerdere vormen van licht door de kern van de vezel reizen, terwijl single-mode glasvezel slechts één enkele lichtmodus door de kern laat reizen. Dit resulteert in verschillende bandbreedte- en afstandsmogelijkheden.

Vraag: Zijn OM2- en OM3 multimode-vezels compatibel met elkaar?

A: Ja, OM2- en OM3 multimode-vezels zijn compatibel met elkaar. Ze kunnen samen in hetzelfde netwerk worden gebruikt.

Vraag: Is OM4 multimode glasvezel compatibel met OM3 multimode glasvezel?

A: Ja, OM4 multimode glasvezel is volledig achterwaarts compatibel met OM3 multimode glasvezel. U kunt zonder problemen OM4-glasvezel met OM3-glasvezel gebruiken.

Vraag: Welke kleur heeft de jas van OM5 multimode glasvezel?

A: De mantel van OM5 multimode glasvezel is meestal limoengroen van kleur.

Vraag: Kan ik een OM3-glasvezelpatchkabel gebruiken met een OM4 multimode-glasvezel?

A: Ja, u kunt een OM3-glasvezelpatchkabel gebruiken met een OM4 multimode-vezel. Ze zijn compatibel met elkaar en kunnen door elkaar worden gebruikt.

Vraag: Welke lichtbron wordt vaak gebruikt bij multimode glasvezel?

A: Multimode glasvezel wordt vaak gebruikt met LED-lichtbronnen (light-emitting diode). LED-lichtbronnen zijn kosteneffectief en hebben een langere levensduur in vergelijking met laserlichtbronnen.

Facebook
Twitteren
Reddit
LinkedIn
Producten van AscentOptics
Recent geplaatst
Neem contact op met AscentOptics
Contactformulierdemo
Scroll naar boven