Wat zijn MTP MPO-kabels en hoe gebruikt u ze?

Wat zijn MTP MPO-kabels en hoe gebruikt u ze?
MPO-connectoren

Wat is een MTP MPO-kabel en hoe werkt deze?

——

MTP MPO-kabels zijn glasvezelkabels met hoge dichtheid die voornamelijk worden gebruikt in datacentra en telecommunicatie-industrie. MTP staat voor ‘Multi-fiber Termination Push-on’ en MPO staat voor ‘Multi-fiber Push On’. Beide termen verwijzen naar het gebruikte type connector, dat meerdere glasvezelstrengen in één connector kan huisvesten, waardoor gegevensoverdracht op hoge snelheid over lange afstanden mogelijk is. De kabels werken door lichtsignalen via de glasvezelstrengen te verzenden en te ontvangen. Elke streng kan gegevens verzenden met snelheden tot 100 Gbps, waardoor deze kabels ideaal zijn voor toepassingen met hoge bandbreedte.

MTP- en MPO-connectoren begrijpen

Als het om MTP- en MPO-connectoren gaat, kunnen de termen vaak door elkaar worden gebruikt. Het zijn beide multivezelconnectoren met hoge dichtheid. MTP is echter een geregistreerd handelsmerk van US Conec Ltd.. Het is een verbeterde versie van de standaard MPO-connector en biedt geavanceerde functies, zoals een verwijderbare behuizing voor opnieuw polijsten en betere prestaties.

MPO-connectoren zijn verkrijgbaar in een vrouwelijke versie (zonder pinnen) of een mannelijke versie (met pinnen), zoals weergegeven in de volgende afbeelding. De pinnen zorgen voor een exacte uitlijning van de voorkanten van de connectoren en zorgen er ook voor dat de eindvlakken van de vezels niet gecompenseerd.
MPO-connectoren zijn verkrijgbaar in een vrouwelijke versie (zonder pinnen) of een mannelijke versie (met stekkers), zoals weergegeven in de volgende afbeelding. De bevestigingsmiddelen zorgen voor een exacte uitlijning van de fronten van de connectoren en zorgen er ook voor dat de eindvlakken van de vezels niet verschuiven.

De structuur en het ontwerp van MTP MPO-kabels

MTP MPO-kabels bevatten een lint van vezels, elk omhuld door een beschermend omhulsel en een connector aan elk uiteinde. De connector is gevormd uit een gegoten plastic ferrule die de vezeluiteinden nauwkeurig uitgelijnd houdt wanneer deze in een bijpassende connector wordt gestoken. Het ferrule-ontwerp maakt meerdere vezelverbindingen mogelijk (tussen 8 en 72 vezels) binnen één enkele connector met hoge dichtheid.

Voordelen van het gebruik van MTP MPO-kabels

Het belangrijkste voordeel van MTP MPO-kabels ligt in hun ontwerp met hoge dichtheid. Ze maken snelle gegevensoverdracht over lange afstanden mogelijk zonder veel ruimte in beslag te nemen. Ze zijn ook sneller, betrouwbaarder en efficiënter dan traditionele koperkabels, waardoor ze ideaal zijn voor toepassingen met hoge bandbreedte.

Toepassingen van MTP MPO-kabels

MTP MPO-kabels worden veelvuldig gebruikt in datacenters, telecommunicatie en bedrijfsnetwerkinfrastructuur vanwege hun capaciteit voor snelle gegevensoverdracht. Om dezelfde reden worden ze ook steeds vaker toegepast in residentiële breedbandnetwerken.

MTP MPO-kabels installeren en beëindigen

Het installeren en afsluiten van MTP MPO-kabels vereist technische expertise en het juiste gereedschap. Het proces begint met het zorgvuldig installeren van de kabel, waarbij ervoor wordt gezorgd dat deze niet buigt of knikt. De lijn wordt vervolgens beëindigd met behulp van een unieke tool die de glasvezel verbindt met de MTP MPO-connectoren. Een juiste installatie zorgt voor de meest efficiënte gegevensoverdracht en verlengt de levensduur van de kabel.

Verschillen tussen MTP- en MPO-kabels

——

Zowel MTP- als MPO-kabels zijn glasvezelconnectoren met hoge dichtheid, maar ze verschillen op bepaalde aspecten, waaronder constructie, prestaties, compatibiliteit en prijs.

Constructieverschillen

MTP-kabels worden beschouwd als een verbeterde versie van MPO-kabels. MTP-connectoren zijn voorzien van een zwevende ferrule die het fysieke contact beter handhaaft onder belasting, waardoor betere prestaties worden geleverd dan MPO-connectoren. MTP-connectoren hebben ook een verwijderbare behuizing voor opnieuw polijsten, wat een betrouwbaardere en duurzamere oplossing biedt.

Prestatieverschillen

Qua prestaties bieden MTP-kabels doorgaans betere mechanische en optische prestaties dan MPO-kabels. Dit omvat een lager invoegverlies en een hoger retourverlies, waardoor MTP-kabels een betere keuze zijn voor netwerken met hogere snelheid.

Compatibiliteitsverschillen

Wat compatibiliteit betreft, zijn MTP-connectoren volledig compatibel met MPO-connectoren, wat betekent dat u MTP- en MPO-kabels door elkaar kunt gebruiken zonder noemenswaardige gevolgen voor de prestaties of betrouwbaarheid.

Prijsverschillen

Prijs is een andere factor om te overwegen. Over het algemeen zijn MTP-kabels duurder dan MPO-kabels vanwege hun geavanceerde ontwerp en verbeterde prestaties. De extra kosten kunnen echter worden gerechtvaardigd door de verbeterde netwerkprestaties en levensduur die MTP-kabels bieden.

Kiezen tussen MTP- en MPO-kabels voor uw specifieke behoeften

Houd bij het kiezen tussen MTP- en MPO-kabels rekening met uw specifieke behoeften. Als u op zoek bent naar een kosteneffectieve oplossing en niet de hoogste prestaties nodig heeft, zijn MPO-kabels wellicht de juiste keuze. Wil je echter de beste prestaties en ben je bereid iets meer te investeren, dan zijn MTP-kabels de betere optie.

Gebruik van MTP/MPO-kabel in datacenters

——

MTP/MPO-kabels spelen een cruciale rol in datacentrum bekabelingssystemen, die connectiviteitsoplossingen met hoge dichtheid en hoge snelheid bieden. Deze kabels kunnen meerdere vezelstrengen combineren tot één enkele draad, waardoor de hoeveelheid gegevens die via één lijn kan worden overgedragen aanzienlijk wordt vergroot. Deze functie maakt MTP/MPO-kabels bijzonder waardevol in datacenteromgevingen, waar efficiënte gegevensoverdracht van cruciaal belang is.

Voordelen van MTP/MPO-kabels in datacenters

Het implementeren van MTP/MPO-kabels in een datacenteromgeving biedt verschillende voordelen. Ten eerste bieden ze verbindingen met hoge dichtheid, die essentieel zijn in datacenters waar ruimte vaak schaars is. Deze bekabeling met hoge dichtheid helpt het ruimtegebruik te maximaliseren en het kabelbeheer te vereenvoudigen. Ten tweede bieden MTP/MPO-kabels uitstekende prestaties, met een lager invoegverlies en een hoger retourverlies dan conventionele kabels. Dit resulteert in een betrouwbaarder netwerk en betere datatransmissie. Ten slotte ondersteunen MTP/MPO-kabels een snelle en eenvoudige installatie, waardoor de downtime tijdens upgrades of onderhoud wordt verminderd.

Implementatie van MTP/MPO-trunkkabels in datacenteromgevingen

MTP/MPO-trunkkabels bieden een handige en efficiënte oplossing voor het aansluiten van meerdere apparaten in datacenters. Deze kabels consolideren meerdere glasvezelstrengen in één enkele lijn, waardoor gegevensoverdracht met hoge snelheid en grote volumes mogelijk wordt. Het gebruik van MTP/MPO-trunkkabels in datacenters vereenvoudigt de bekabelingsinfrastructuur, vermindert de benodigde fysieke ruimte en verbetert de netwerkprestaties.

Meerdere glasvezelkabels verbinden met behulp van MTP/MPO-kabels

Een van de belangrijke voordelen van MTP/MPO-kabels is hun vermogen om meerdere glasvezelstrengen met elkaar te verbinden. Deze functie is vooral nuttig in datacenteromgevingen, waar grote hoeveelheden gegevens gelijktijdig worden verzonden. Door verschillende glasvezelverbindingen in één kabel te consolideren, stroomlijnen MTP/MPO-kabels de netwerkconfiguratie en verbeteren ze de efficiëntie van de gegevensoverdracht.

Breakout-kabels gebruiken met MTP/MPO-connectoren in datacenters

Breakout-kabels met MTP/MPO-connectoren, ook wel harnaskabels genoemd, bieden een oplossing voor het aansluiten van één MTP/MPO-connector op meerdere apparaten. Dit is met name handig in datacenteromgevingen waar één enkel apparaat met hoge snelheid mogelijk moet communiceren met verschillende apparaten met lagere snelheid. Deze breakout-kabels helpen hoge datatransmissiesnelheden te behouden en bieden tegelijkertijd flexibiliteit in het netwerkontwerp.

MPO-connectoren
MPO-connectoren

Voordelen van het gebruik van MTP/MPO

MTP (Multi-fiber Termination Push-on) en MPO (Multi-fiber Push On)-kabels vertegenwoordigen een aanzienlijke vooruitgang in glasvezeltechnologie. Ze bieden verschillende overtuigende voordelen:

  1. Connectiviteit met hoge dichtheid: MTP/MPO-kabels zijn voorzien van meerdere glasvezelstrengen binnen één enkele connector, waardoor verbindingen met hoge dichtheid mogelijk zijn. Dit is vooral gunstig in datacenters waar ruimte schaars is.
  2. Efficiënte installatie en onderhoud: Het multivezelontwerp van MTP/MPO-kabels maakt een snelle implementatie van verbindingen met een hoog volume mogelijk, waardoor de installatietijd aanzienlijk wordt verkort. Bovendien zorgt hun ontwerp voor eenvoudiger onderhoud in vergelijking met traditionele individuele glasvezelkabels.
  3. Flexibiliteit en schaalbaarheid van netwerkontwerp: MTP/MPO-kabels kunnen verschillende netwerkarchitecturen ondersteunen, waardoor ze een veelzijdige keuze zijn voor verschillende netwerkontwerpen. Bovendien bieden ze uitstekende schaalbaarheid om toekomstige bandbreedtegroei mogelijk te maken.
  4. Superieure signaalprestaties: Deze kabels bieden betere signaalprestaties met minder invoegverlies. Dit betekent minder signaalverslechtering, waardoor de datatransmissie solide en consistent blijft over langere afstanden.
  5. Kostenbesparingen: Door het kabelbeheer te vereenvoudigen kunnen MTP/MPO-kabels tot aanzienlijke kostenbesparingen leiden. Minder kabels betekent dat er minder fysieke infrastructuur hoeft te worden beheerd, waardoor zowel de initiële installatiekosten als de lopende onderhoudskosten worden verlaagd.

Samenvattend bieden MTP/MPO-kabels een geavanceerde oplossing voor moderne hogesnelheidsnetwerken en bieden ze superieure prestaties, flexibiliteit en kostenefficiëntie.

Hoe selecteert en onderhoudt u MTP MPO-kabels adequaat?

——

Het selecteren en onderhouden van MTP/MPO-kabels vereist een zorgvuldige afweging van verschillende factoren, waaronder de behoeften van uw specifieke toepassing, het ontwerp en de kenmerken van de kabel, en best practices voor onderhoud.

Factoren waarmee u rekening moet houden bij het kiezen van kabels

MTP/MPO-kabels bieden connectiviteit met hoge dichtheid die zeer geschikt is voor de huidige 40G/100G-bekabelingsbehoeften. Houd bij het kiezen van deze kabels rekening met het type connector (mannelijk of vrouwelijk) dat vereist is voor uw toepassing. Let ook op het individuele MPO-element (trunk, adapter, patchkabel), ingedeeld naar type (A, B of C), dat bijdraagt aan het behoud van de algehele prestaties van het systeem.

Tips voor correct onderhoud en reiniging van MTP/MPO-connectoren

MTP/MPO-connectoren zijn gevoelig voor vuil en verontreiniging, waardoor een grondige inspectie en reiniging vóór het testen vereist is. Regelmatig onderhoud is van cruciaal belang om ervoor te zorgen dat vuil en stof de prestaties van het systeem niet in gevaar brengen.

Veelvoorkomende problemen met MTP/MPO en tips voor probleemoplossing

Een veelvoorkomend probleem met MTP/MPO-kabels is het handhaven van de polariteit. De uitlijningspinnen op de MTP/MPO-connectoren zijn essentieel voor het behouden van de juiste polariteit. Daarom is het correct gebruiken van jumpers van cruciaal belang om de goede werking van het systeem te garanderen.

Aanbevolen best practices voor het hanteren en opslaan van MTP/MPO-kabels

Een juiste behandeling en opslag van MTP/MPO-kabels kan de levensduur ervan verlengen en hun prestaties behouden. Dit omvat het gebruik van MTP®-adapters om het mogelijk te maken dat twee trunkkabels (of een trunk en een robuuste fan-out) op elkaar worden aangesloten.

Bestaande bekabelingssystemen upgraden naar MTP/MPO-technologie

Veel netwerkontwerpers wenden zich tot MTP/MPO-trunkkabels om de hoogste connectiviteitsdichtheid te bereiken voor eenvoudige migratie van 10G naar 40/100G. De optische MTP-connector voldoet volledig aan de MPO-standaard, waardoor deze volledig achterwaarts compatibel is en kan communiceren met alle MPO-gerelateerde producten.

Kortom, het selecteren van de juiste MTP/MPO-kabels en het goed onderhouden ervan kan de prestaties en efficiëntie van uw netwerk aanzienlijk verbeteren.

Veel Gestelde Vragen

——

Vraag: Wat zijn MTP/MPO-kabels en hoe gebruik je ze?

A: MTP/MPO-kabels zijn glasvezelkabels met hoge dichtheid die worden gebruikt om meerdere optische vezels met elkaar te verbinden. Ze gebruiken MTP-connectoren, die expliciet zijn ontworpen voor toepassingen met een hoog vezelaantal. MTP/MPO-kabels worden veel gebruikt in datacenters en andere omgevingen waar grote hoeveelheden glasvezelverbindingen moeten worden gemaakt.

Vraag: Wat is het verschil tussen MTP en MPO?

A: MTP en MPO worden vaak door elkaar gebruikt, maar er is een klein verschil tussen beide. MPO is een verzamelnaam voor multivezelconnectoren, terwijl MTP een specifieke merknaam is voor een type MPO-connector. MTP-connectoren worden vervaardigd door US Conec en staan bekend om hun hoge kwaliteit en betrouwbaarheid.

Vraag: Hoeveel vezels kan een MTP/MPO-kabel ondersteunen?

A: MTP/MPO-kabels zijn verkrijgbaar in verschillende configuraties, maar de meest voorkomende is de 12-vezelversie. Dit betekent dat een enkele MTP/MPO-kabel maximaal 12 optische vezels kan ondersteunen. Er zijn echter ook MTP/MPO-kabels verkrijgbaar met 24 draden voor toepassingen met hogere dichtheid.

Vraag: Wat is het verschil tussen single-mode en multimode MTP/MPO-kabels?

A: Single-mode en multimode verwijzen naar het type optische vezels dat in de kabel wordt gebruikt. Single-mode vezels zijn ontworpen voor transmissie over lange afstanden en hebben een kleinere kerngrootte multimode vezels zijn geschikt voor kortere afstanden en hebben een grotere kernmaat. Bij het kiezen van een MTP/MPO-kabel is het essentieel om de juiste modus te selecteren op basis van de beoogde toepassing.

Vraag: Kunnen MTP/MPO-kabels worden gebruikt met LC-connectoren?

A: Ja, MTP/MPO-kabels kunnen worden gebruikt met LC-connectoren. LC-connectoren zijn connectoren met een kleine vormfactor die veel worden gebruikt in glasvezelnetwerken. Door een breakout-kabel of adapter te gebruiken, kunt u een MTP/MPO-kabel aansluiten op LC-connectoren en omgekeerd.

Vraag: Wat zijn de voordelen van het gebruik van MTP/MPO-kabels?

A: MTP/MPO-kabels bieden verschillende voordelen. Ze bieden connectiviteit met hoge dichtheid, waardoor een groot aantal glasvezelverbindingen in een beperkte ruimte mogelijk is. Ze besparen ook tijd en moeite tijdens de installatie, omdat één enkele MTP/MPO-kabel meerdere afzonderlijke glasvezelkabels kan vervangen. Bovendien hebben MTP/MPO-kabels een laag invoegverlies en een hoog retourverlies, waardoor betrouwbare en hoogwaardige verbindingen worden gegarandeerd.

Vraag: Kunnen MTP/MPO-kabels worden gebruikt met lintvezels?

A: Ja, MTP/MPO-kabels kunnen worden gebruikt met lintvezels. Lintvezel is een type optische vezel waarbij meerdere afzonderlijke vezels met elkaar zijn verbonden in een platte lintachtige structuur. MTP/MPO-kabels kunnen snel worden afgesloten met lintvezelconnectoren, waardoor een snelle en efficiënte installatie mogelijk is.

Vraag: Wat is een vrouwelijke MTP-connector?

A: Bij MTP/MPO-kabels zijn er twee typen MTP-connectoren: mannelijk en vrouwelijk. De vrouwelijke MTP-connector heeft gaten voor de mannelijke connectorpinnen. Wanneer u twee MTP/MPO-kabels aansluit, heeft één kabel mannelijke connectoren aan beide uiteinden, terwijl de andere kabel een vrouwelijke connector aan het ene uiteinde en een mannelijke connector aan het andere uiteinde heeft.

Vraag: Zijn MTP/MPO-kabels compatibel met andere glasvezelconnectoren?

A: MTP/MPO-kabels zijn compatibel met een verscheidenheid aan glasvezel connectoren, inclusief LC-, SC- en ST-connectoren. Er kunnen echter adapters of breakout-kabels nodig zijn om tussen verschillende connectortypen te converteren.

Vraag: Waar worden MTP/MPO-kabels vaak gebruikt?

A: MTP/MPO-kabels worden vaak gebruikt in datacenters en andere glasvezeltoepassingen met hoge dichtheid. Ze worden ook gebruikt in telecom- en bedrijfsnetwerken, maar ook in industriële en militaire omgevingen waar betrouwbare en krachtige glasvezelverbindingen vereist zijn.

Referenties

[1] “MTP/MPO-bekabeling begrijpen,” Fluke-netwerken. Koppeling

[2] "MTP/MPO-glasvezelkabels: wat ze zijn en wanneer u ze moet gebruiken", Kabelzaken. Koppeling

[3] "MTP/MPO-bekabeling versus LC/SC-bekabeling: wat is de juiste keuze voor u?" FS-gemeenschap. Koppeling

[4] “Gids voor MTP/MPO-bekabelingssystemen,” Siemon. Koppeling

Facebook
Twitteren
Reddit
LinkedIn
Producten van AscentOptics
Recent geplaatst
Neem contact op met AscentOptics
Contactformulierdemo
Scroll naar boven