Optische zendontvangers

Upgrade uw netwerk met onze optische transceivers!

Ascentoptics is uw go-to groothandel voor hoge kwaliteit optische zendontvangers rechtstreeks uit China afkomstig. Met ons uitgebreide assortiment transceivers, waaronder SFP-, QSFP- en XFP-modules, kunt u zorgen voor naadloze gegevensoverdracht en optimale netwerkprestaties. Onze producten zijn ontworpen om te voldoen aan de industrienormen en zijn volledig compatibel met toonaangevende merken. Ervaar de kracht van betrouwbare en kosteneffectieve optische transceivers met Ascentoptics. Neem vandaag nog contact met ons op voor meer informatie over onze producten en breng uw netwerk naar nieuwe hoogten!

  • Introductie van optische transceivers van AscentOptics

    Introductie van optische transceivers van AscentOptics

Optische zendontvangers zijn essentieel in telecommunicatie- en datacommunicatiesystemen, waarbij ze elektrische signalen omzetten in optische signalen en snelle datatransmissie mogelijk maken.
• Deze apparaten bieden een reeks netwerktypen en protocollen, zoals Ethernet, Fibre Channel en SONET/SDH.
• Er zijn modellen beschikbaar voor verschillende datasnelheden, afstanden en connectiviteitsopties, waardoor ze geschikt zijn voor kleine bedrijfsnetwerken of grote datacenters.
• Optische transceivers worden geprezen om hun vermogen om betrouwbare verbindingen met hoge bandbreedte en lage latentie te bieden.

Optische zendontvangers
Optische zendontvangers
Waarom kiezen voor onze optische transceivers
  • Introductie van optische transceivers van AscentOptics

    Waarom kiezen voor onze optische transceivers

• Ons optische zendontvangers zijn gebouwd met hoogwaardige componenten die voldoen aan de industrienormen van gerenommeerde fabrikanten.
• Compatibel met een breed scala aan apparaten en systemen en naadloos te integreren met bestaande apparatuur.
• Ze zijn ontworpen en vervaardigd om betrouwbaar en duurzaam te zijn en kunnen zware omstandigheden aan.
• Getest en geoptimaliseerd voor snelle gegevensoverdracht en prestaties met hoge overdrachtssnelheden en minimale latentie.
• Concurrerend geprijsd zonder concessies te doen aan kwaliteit of prestaties, waardoor ze een kosteneffectieve keuze zijn.

Gerelateerde productaanbeveling

400G QSFP112

400G QSFP112

400G QSFP112 Upgrade uw netwerk met de hoogwaardige 400G QSFP112 van Ascentoptics voor superieure prestaties. Wil jij de prestaties verbeteren...

Lees verder
400G OSFP-zendontvanger

400GOSFP

400G OSFP Ervaar 400G OSFP van Ascentoptics: geavanceerde connectiviteit! Ervaar ongeëvenaarde snelheid en prestaties met de ultramoderne 400G OSFP van Ascentoptics. Ons...

Lees verder
800G QSFP112-DD

800G QSFP112-DD

800G QSFP112-DD Upgrade uw netwerk met krachtige 800G QSFP112-DD Op zoek naar hoogwaardige en betrouwbare 800G QSFP112-DD-modules? Zoek niet verder!...

Lees verder
400G QSFP56-DD

400G QSFP56-DD

400G QSFP-DD Upgrade uw netwerk met Ascentoptics 400G QSFP-DD! Wilt u de prestaties en capaciteit van uw netwerk verbeteren? Zoek niet verder...

Lees verder
200G QSFP56-DD

200G QSFP28-DD

200G QSFP28-DD Upgrade uw netwerk met 200G QSFP28-DD van Ascentoptics! Upgrade uw netwerk met Ascentoptics, de toonaangevende leverancier van netwerk...

Lees verder
200G QSFP56

200G QSFP56

200G QSFP56 Krijg supersnelle connectiviteit met 200G QSFP56-modules uit China! Wilt u de prestaties van uw netwerk verbeteren? Ontdek de allernieuwste...

Lees verder

Inzicht in optische transceivers: van data tot licht

Optische zendontvangers vormen de kern van glasvezeltechnologie en dienen als brug tussen de rijken van elektronische gegevens en lichtsignalen. Deze apparaten zijn verantwoordelijk voor het omzetten van elektronische gegevens in optische signalen die via glasvezelkabels kunnen reizen en die signalen vervolgens op hun bestemming weer kunnen omzetten in elektronische gegevens. In deze handleiding zullen we de interne werking van optische transceivers ontleden, de technische terminologie verduidelijken en vergelijkingen maken met andere technologieën om een uitgebreid inzicht te krijgen in de werking en betekenis ervan. Ga met ons mee op deze verhelderende reis, die van het rijk van de data naar de wereld van het licht reist en de cruciale rol van optische transceivers in dit transformatieve proces onderstreept.

Inleiding tot optische zendontvangers

Inleiding tot optische zendontvangers

Wat is een optische transceiver?

Een optische transceiver, in wezen een glasvezelmodem, is een apparaat dat gegevens verzendt en ontvangt als lichtpulsen in plaats van elektrische signalen. Deze technologie maakt snelle, betrouwbare datatransmissie met hoge capaciteit over aanzienlijke afstanden mogelijk, waardoor deze technologie essentieel is voor veel telecommunicatie- en netwerksystemen.

Onderdelen van een optische transceiver

De belangrijkste componenten van een optische transceiver omvatten een zender, een ontvanger en een elektronische component. De zender zet elektrische signalen om in lichtpulsen met behulp van een lichtbron, meestal een laser of Light Emitting Diode (LED). Aan de andere kant zet de ontvanger deze lichtpulsen weer om in elektrische signalen met behulp van een fotodiode. Ondertussen controleert de elektronische component de werking en communiceert met het hostsysteem, waardoor nauwkeurige en efficiënte gegevensuitwisseling wordt gegarandeerd.

Belang van optische zendontvangers

Belang van optische zendontvangers

Rol van optische transceivers in datacommunicatie

Optische transceivers spelen een cruciale rol in de datacommunicatie, vooral in dit digitale tijdperk, waarin snelle en betrouwbare datatransmissie van cruciaal belang is. Hun vermogen om elektrische signalen om te zetten in lichtpulsen en vice versa maakt snelle gegevensoverdracht over grote afstanden mogelijk met minimale signaalverslechtering. Dit maakt ze van onschatbare waarde in verschillende omgevingen, variërend van telecommunicatiesystemen tot uitgebreide computernetwerken.

Voordelen van het gebruik van optische zendontvangers

Optische transceivers bieden verschillende duidelijke voordelen ten opzichte van traditionele op koper gebaseerde systemen.

Ten eerste kunnen ze gegevens over aanzienlijk langere afstanden verzenden zonder verlies van signaalkwaliteit, wat van het grootste belang is in de huidige verbonden mondiale omgeving.

Ten tweede zijn lichtpulsen, in tegenstelling tot elektrische signalen, immuun voor elektromagnetische interferentie, waardoor een consistente en betrouwbare gegevensoverdracht wordt gegarandeerd, zelfs in omgevingen met elektrische ruis. 

Vanwege hun hoge bandbreedte maken glasvezelsystemen uitstekende gegevensoverdrachtsnelheden mogelijk, waarmee tegemoet wordt gekomen aan de steeds toenemende vraag naar snelheid in moderne datacommunicatiesystemen.

Veel voorkomende soorten optische zendontvangers

Veel voorkomende soorten optische zendontvangers

Glasvezelzendontvangers

Glasvezelzendontvangers zijn ontworpen om gegevens te verzenden en te ontvangen door elektrische signalen om te zetten in lichtpulsen. Ze zijn tegenwoordig integrale componenten in veel netwerksystemen vanwege hun vermogen om gegevensoverdracht over lange afstanden te ondersteunen met minimaal signaalverlies. Er zijn verschillende soorten glasvezeltransceivers, waaronder SFP, XFP en QSFP, die elk unieke voordelen bieden op het gebied van snelheid en afstand.

SFP-zendontvangers

Small Form-factor pluggable (SFP) transceivers zijn compacte, hot-pluggable apparaten voor telecommunicatie- en datacommunicatietoepassingen. Ze verbinden het moederbord van een netwerkapparaat (voor een switch, router, mediaconverter of soortgelijk apparaat) met een glasvezel- of koperen netwerkkabel. SFP-transceivers zijn ontworpen om SONET, Gigabit Ethernet, Fibre Channel en andere communicatiestandaarden te ondersteunen.

Andere vormfactoren van de zendontvanger

Naast de SFP- en glasvezeltransceivers zijn er nog andere transceiver-vormfactoren zoals XFP (10 Gigabit Small Form Factor Pluggable) en QSFP (Quad Small Form Factor Pluggable). XFP-transceivers worden gebruikt in optische datacom- en telecomverbindingen en hebben een kleinere voetafdruk en een lager energieverbruik dan oudere vormfactoren. QSFP-transceivers zijn daarentegen verkrijgbaar in verschillende categorieën, waaronder QSFP+, QSFP28 en QSFP-DD, die elk verschillende datasnelheidscapaciteiten bieden.

Specificaties optische transceiver

Specificaties optische transceiver

Golflengte en transmissiesnelheid

De golflengte en transmissiesnelheid van een optische transceiver zijn cruciale parameters die de prestaties ervan bepalen. Golflengte, doorgaans gemeten in nanometers (nm), verwijst naar de kleur van het doorgelaten licht. Veelgebruikte golflengten in glasvezel zijn 850 nm, 1310 nm en 1550 nm. De transmissiesnelheid, gemeten in gigabits per seconde (Gb/s), geeft de gegevenssnelheid aan die de transceiver kan ondersteunen. Deze snelheden kunnen variëren van 1Gb/s tot 100Gb/s of meer, afhankelijk van het type transceiver.

Compatibiliteit en interoperabiliteit

Compatibiliteit en interoperabiliteit zijn essentiële aspecten van de specificaties van optische transceivers. Een transceiver moet compatibel zijn met de netwerkapparatuur, zoals switches, routers of servers. Interoperabiliteit verwijst naar het vermogen van de zendontvanger om naadloos samen te werken met zendontvangers van verschillende fabrikanten. Dit wordt gewaarborgd door standaardisatie-instellingen zoals de MSA (Multi-Source Agreement).

Stroomverbruik en temperatuurbereik

Het energieverbruik van de pAn optische transceiver heeft invloed op het algehele energieverbruik van netwerkapparatuur, waarbij een lager energieverbruik wenselijk is voor de energie-efficiëntie. Het wordt vaak bepaald door het ontwerp van de zendontvanger en de gebruikte technologie. De temperatuurbereikspecificatie definieert de omgevingsomstandigheden (meestal in graden Celsius) waarbinnen de zendontvanger adequaat kan functioneren zonder risico op schade of prestatieverlies. Het standaard commerciële temperatuurbereik is doorgaans 0°C tot 70°C, terwijl het industriële bereik zich uitstrekt van -40°C tot 85°C.

Toepassingen van optische zendontvangers

Toepassingen van optische zendontvangers

Telecommunicatie

Optische transceivers zorgen voor efficiënte en betrouwbare communicatie over lange afstanden in de telecommunicatie-industrie. Ze worden gebruikt in systemen die spraak-, video- en datasignalen verzenden en ontvangen via glasvezelkabels. De hogesnelheidsmogelijkheden en het lage energieverbruik van optische zendontvangers maken ze tot een integraal onderdeel van de moderne telecommunicatie-infrastructuur.

Datacentra

Datacenters maken vaak gebruik van optische transceivers om de grote hoeveelheid verzonden en ontvangen gegevens te verwerken. Van serververbindingen tot storage area-netwerken: optische transceivers maken een snelle, betrouwbare gegevensoverdracht mogelijk en ondersteunen de schaalbaarheidsvereisten van moderne datacenters met hoge dichtheid.

Enterprise-netwerken

Optische transceivers verbinden verschillende apparaten in bedrijfsnetwerken en vergemakkelijken de communicatie via internet. Ze zijn te vinden in verschillende apparatuur, zoals switches, routers en servers, en bieden connectiviteit en ondersteunen snelle gegevensoverdracht die essentieel is voor bedrijfsactiviteiten. Optische transceivers helpen bij het creëren van een naadloze en efficiënte netwerkinfrastructuur door compatibiliteit en interoperabiliteit te garanderen.

Toekomstige trends in optische transceivers

Toekomstige trends in optische transceivers

Technologische vooruitgang blijft de ontwikkeling van optische transceivers vormgeven, met als doel tegemoet te komen aan de groeiende vraag naar hogere datatransmissiesnelheden, verhoogde efficiëntie en compacte vormfactoren.

Hogere transmissiesnelheden

De behoefte aan snellere gegevensoverdracht escaleert exponentieel met de proliferatie van digitale platforms en diensten. Verwacht wordt dat toekomstige optische zendontvangers nog hogere transmissiesnelheden zullen bieden, tot ver in het terabit-per-seconde bereik. Deze snelheidssprong zal industrieën in staat stellen het toenemende dataverkeer aan te kunnen, waardoor realtime gegevensuitwisseling in toepassingen als cloud computing, high-performance computing en 5G-telecommunicatie wordt gegarandeerd.

Verhoogde efficiëntie en compactheid

De toenemende vraag naar energie-efficiëntie en ruimtebesparende oplossingen stimuleert het ontwerp van compactere en efficiëntere optische transceivers. Verwacht wordt dat toekomstige iteraties minder stroom per bit zullen verbruiken en minder ruimte in beslag zullen nemen, waardoor optimale oplossingen worden geboden voor omgevingen met hoge dichtheid, zoals datacenters.

Vooruitgang in de optische technologie

Optische technologie, de basis van optische zendontvangers, maakt voortdurend vooruitgang. Innovaties zoals siliciumfotonica en kwantumdotlasers evolueren in de richting van efficiëntere en kosteneffectievere zendontvangers. Deze ontwikkelingen zullen de ontwikkeling van snelle en energiezuinige optische transceivers mogelijk maken en mogelijkheden openen voor nieuwe toepassingen in verschillende industriële sectoren.

Referenties

1. https://fiber-optic-module.com/fiber-optic-transceivers/ 

2.https://newsroom.cisco.com/press-release-content?type=webcontent&articleId=1998118 

3.https://www.huawei.com/en/products/optical-networking/optical-transceiver 

4.https://www.intel.com/content/www/us/en/silicon-photonics/introduction-to-silicon-photonics.html 

5.https://arxiv.org/ftp/arxiv/papers/1611/1611.03298.pdf 

6.https://www.researchgate.net/publication/267725522_Quantum-dot_lasers_for_optical_interconnects 

7.https://www.businesswire.com/news/home/20200127005036/en/Finisar-Receives-U.S.-Department-Defense-Contract 

Neem contact op met AscentOptics

Contactformulierdemo

Veel Gestelde Vragen

A: Het doel van een optische transceiver is om de overdracht van gegevens over lange afstanden mogelijk te maken met behulp van glasvezeltechnologie. Het is een essentieel onderdeel van optische netwerken en maakt snelle en betrouwbare communicatie mogelijk.

A: Een optische zendontvanger maakt gebruik van optica om gegevens om te zetten in lichtsignalen. De gegevens worden omgezet in elektrische signalen en vervolgens gemoduleerd op een laser of LED. De lichtsignalen worden vervolgens via de glasvezelkabel verzonden en ontvangen door een andere zendontvanger aan het andere uiteinde, waar ze weer worden omgezet in elektrische signalen voor gebruik door het ontvangende apparaat.

A: Er zijn verschillende soorten optische transceivers beschikbaar, waaronder SFP, SFP+, QSFP en QSFP+. Elke klasse heeft verschillende vormfactoren en mogelijkheden, zoals datasnelheden en transmissieafstanden.

A: Single-mode glasvezel is ontworpen om een enkele lichtmodus te dragen, waardoor transmissie over lange afstanden met lage signaalverzwakking mogelijk is. Aan de andere kant kan Multimode glasvezel meerdere lichtmethoden tegelijk hebben, wat geschikt is voor kortere afstanden.

A: Golflengte is van vitaal belang in optische zendontvangers, omdat deze de frequentie bepaalt van het licht dat voor transmissie wordt gebruikt. Voor andere toepassingen worden verschillende golflengten gebruikt en deze kunnen de signaalsterkte en de transmissieafstand beïnvloeden.

A: De optische interface bevindt zich tussen de optische transceiver en de glasvezelkabel. Het zorgt voor een goede uitlijning en verbinding tussen de zendontvanger en de lijn, waardoor een efficiënte overdracht van optische signalen mogelijk is.

A: Ja, optische transceivers kunnen worden aangesloten op netwerkapparaten, zoals switches en routers, of rechtstreeks in de machine worden ingebouwd. De keuze hangt af van de specifieke eisen en mogelijkheden van het apparaat.

A: De zendontvangermodule is de optische zendontvangercomponent die de optica en elektronica bevat die nodig zijn voor de conversie van gegevens naar licht en terug. Het is verantwoordelijk voor het verzenden en ontvangen van de optische signalen.

FAQ
Expert in optische zendontvangers
OEM-diensten
Scroll naar boven
Contactformulierdemo